סימון מסחרי הוא למעשה רישום של יצירה או פיתוח אישי שלכם, למה כל כך חשוב לרשום את זה? מה העניין הזה של רישום מסחרי? באמצעות הרישום הזה אפשר למעשה להטביע את הסימן שלכם, את מי שאתם ומה שאתם עבור המוצר.

כשיש סימון מסחרי אף אחד לא יכול לקבל בעלות על המוצר או השירות שלכם ואתם בהחלט יכולים להרגיש מוגנים יותר מתמיד.

כאמור, סימן מסחרי יכול לבוא בכמה וכמה צורות, זה יכול להיות סמל, זו יכולה להיות מילה, ציור וכל מיני דברים שבסופו של דבר לא יאפשרו לצד השני לזייף אותם כך שהחברה או המוצר או השירות שלכם יהיו מוגנים יותר מתמיד.

כיצד רושמים סימון מסחרי?

אם חשוב לכם לייצר סימון מסחרי נכון, יש כמה וכמה דברים שיידרש מכם לעשות כמו למשל להגיש כמה מסמכים חשובים.

רוצים להגיש את הבקשה בצורה מקוונת? היום העידן המתקדם מאפשר זאת בתנאי שתגיעו משוריינים בכל הדברים הנדרשים לכך.

אתם נכנסים עם כרטיס מיוחד לאתר, נרשמים לאתר שבו יש סימני מסחר, מוסיפים את הבקשה, ממלאים את כל הפרטים של הסימן המסחרי כולל תמונה, גם את השם שלכם כאמור שם המבקש, שם עורך דין שמייצג אתכם.

כמו כן, נדרש גם ייפוי כוח של עורך הדין, סוגי המוצר או השירות אותו אתם רוצים לשמור לרבות סחורה כזו או אחרת. כל מיני הודעות בדבר הרעיון שלכם וכמובן אישור כי אכן שילמתם עבור הרישום.

במידה ואתם אנשים פרטיים שיש להם המצאה או ייעוד לגבי שירות או מוצר, תוכלו להיכנס למחלקה של הרישום ולשלם ישירות שם את האגרה.

כמה זמן לוקח לבצע רישום סימן מסחרי ?

לאחר שתבצעו את הרישום הוא יועבר לגופים הנכונים כאמור בודקי מחלקת סימני מסחר כאשר חשוב לומר כי לוקח זמן לקבל תשובה. לרוב, התשובה תגיע תוך שנה וחצי אבל זה יכול להתרחש או להתפרש על תקופה של שנתיים ולכן, יש לקחת גם את הדברים האלו בחשבון.